Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – 26 sierpnia 2018 r.

1. To jest naprawdę święta góra. Obojętnie, czy zobaczymy ją w telewizji, czy staniemy u jej stóp utrudzeni pieszą wędrówką. Zawsze jest dla nas znakiem Bożej opieki, miejscem, gdzie dzieją się rzeczy doniosłe, nawet gdy zna je tylko nasze serce. I możemy być daleko, ale ona jest i my wiemy, że jest, że Bóg zostawił nam znak, że pamięta, że czuwa nad nami. Maryja modli się tam z nami i za nas i wciąż mówi: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". o. Wojciech Czwichocki OP, "Oremus" sierpień 2006, s. 120

2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i w Chrztowie o godz. 12:00 /w Chrztowie po raz ostatni w tym roku/.
3. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki ubiegłej niedzieli na leczenie naszego parafianina Mateusza Kozłowskiego, który choruje na przewlekłą białaczkę.
4. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do odbycia się wczoraj naszych Parafialnych Dożynek. Bóg zapłać za pomoc w zorganizowaniu, za przekazaną żywność w tym ciasta i za udział w naszych dożynkach.
5. Dożynki Gminne odbędą się w sobotę 1 września br. o godz. 16:00 w Głodowie, a Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędą się w niedzielę 16 września br. o godz. 11.00 w Lubaniu. Serdecznie zapraszamy.
6. W czwartek 30 września br. o godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.
7. W sobotę 1 września br. o godz. 8:00 Różaniec święty i po Różańcu Msza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii.
8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozpoczął się właśnie drugi termin przyjmowania kandydatów na studia. Osoby zainteresowane są proszone o zgłoszenie się do 17 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.